SLAMP je talijanska dizajnerska tvrtka koja stoji iza nekih od velikih klasika svjetiljki. Imaju ljubav prema dizajnu i visok osjećaj za estetiku.
Svaki izvor svjetlosti doprinosi funkcionalnosti u svom jedinstvenom izrazu, u interakciji u bilo kojem okruženju u kojem je svjetiljka instalirana; jedinstven izraz za oko i dušu.
U nastavku pogledajte prekrasne SLAMP lampe.
Roberto Ziliani osnovao je SLAMP 1994. Njegov cilj je bio stvoriti nešto novo u talijanskom dizajnu. Tvrtka koja može ponuditi kvalitetne svjetiljke i rasvjetu, gdje će se majstor s okom za detalje susresti s kvalitetom industrijske proizvodnje i modernim dizajnom interijera.
U ponudi SLAMP-a pronaći ćete široku ponudu svjetiljki i dizajna rasvjete za sve generacije s prizvukom nečeg inovativnog i eksperimentalnog. Suradnja s brojnim dizajnerima tako je SLAMP-u donijela nekoliko međunarodnih nagrada za dizajn, au svibnju 2012. dobili su nagradu Red Dot za seriju lampi Veli.
Za SLAMP su mladi dizajneri ključni za novo razmišljanje i novu inspiraciju. Oni razmišljaju izvan okvira, a korištenje alternativnih materijala i ideja postavlja standard za dobar dizajn.
Od tada, rast SLAMP-a nikada nije stao. Danas su jedan od najreprezentativnijih brendova u dekorativnoj dizajnerskoj rasvjeti i svjetiljkama; referentna točka za svakoga tko želi posjedovati vrlo tražen, originalan, ekskluzivan predmet, ali svima na dohvat ruke.
Francesco Paretti rođen je u Terniju i diplomirao je industrijski dizajn na Sveučilištu La Sapienza u Rimu.
Francesco Paretti djelovao je kao konzultant za dizajn za mnoge velike tvrtke, dizajnirajući proizvode bilo samostalno ili zajedno s važnim dizajnerima i stilistima kao što su Stefano Giovannoni, Anna Gili, Gai Mattiolo i drugi. 1997. i 1998. osvojio je zlatarsku nagradu San Valentino Oro ('Zlato Svetog Valentina'), a 2003. na međunarodnom natječaju za dizajn Aprilia Design prize 2002. Njegovi su radovi predstavljeni na brojnim izložbama dizajna diljem svijeta.
Nigel Coates neprestano dovodi u pitanje značenje arhitekture i objekata. Njegova je misija unijeti jednake dijelove umjetnosti i inteligencije u arhitekturu i dizajn, a koji god prostor ili objekt bio u pitanju, Coates će u njega unijeti strast i ironiju.
Ubrzo nakon što je završio obuku u Arhitektonskoj udruzi, Coates je postao jedinstven kreator dizajna, a njegov inventivni idiom pretočen je u mnoge zgrade, interijere i izložbe diljem svijeta – osobito u Engleskoj i Japanu. Njegovi eksperimentalniji radovi prikazani su u umjetničkom i dizajnerskom kontekstu, uključujući izložbe kao što su Alkalbion prikazan u Arhitektonskom udruženju 1984., Ecstacity prikazan na istom mjestu 1992., Mixtacity prikazan u Tate Modernu 2007. i Hypnerotosphere na 11. Architecture Bijenalu u Veneciji 2008.
Coates je vrlo tražen dizajner rasvjete i namještaja, a surađuje s mnogim talijanskim tvrtkama. Od 2008. godine je art direktor u talijanskoj dizajnerskoj tvrtki SLAMP.
Mnogi SLAMP-ovi proizvodi koriste posebne materijale koje je SLAMP izumio i za koje ima patent. Različiti 'fleksibilni' materijali su tehnopolimeri – vrste plastike koje su rafinirane kako bi postigle svojstva koja se obično ne nalaze u plastici. SLAMP patentirani materijali mogu se okarakterizirati činjenicom da su kruti, ali u isto vrijeme fleksibilni, nevjerojatno izdržljivi i višekratni.
Lentiflex® je SLAMP-ov prozirni materijal koji je proziran poput stakla. Opalflex® je, kao što naziv sugerira, poluproziran materijal koji oponaša izraz kakav poznajemo kod opaliziranog stakla. Crystalflex® je proziran kao Lentiflex**®**, ali s malim lomima kao kod kristalnog stakla.