- Prethodno
- Stranica 1
- ...
- 5
- 6
- 7
- Sljedeći
ARTEMIDE GROUP osnovali su Ernesto Gismondi i Sergio Mazza 1959. godine i danas je dobavljač visokokvalitetne rasvjete za cijeli svijet. Lampe se proizvode u Italiji, Francuskoj, Njemačkoj, SAD-u, Mađarskoj i Češkoj. Cilj je zadovoljiti sve potrebe rasvjete, stoga se grupa Artemide kontinuirano širi i stječe kako bi učvrstila svoju poziciju jednog od svjetskih lidera u cjelovitim rješenjima. Više od 40 godina Artemide je uspio biti dobavljač rasvjete koja je bila suputnik i izvor fizičke i mentalne ugode. To je postignuto stalnim inovacijama i traženjem optimuma. Dizajnerske grupe i procesi uvijek su počinjali utvrđivanjem da vrijednost konačnog proizvoda mora biti SVJETLO ZA LJUDE!
Više od 40 godina, kao dobavljač rasvjete, Artemide je uspio biti izvor fizičke i psihičke ugode.
To je postignuto stalnim inovacijama i stalnom potragom za optimalnim rješenjem.
Različiti dizajnerski timovi imaju moto da krajnji proizvod mora biti SVJETLOSAN za sve!
Bit dobrog dizajna unutarnje rasvjete je da sve ima svoju svrhu. Ovaj koncept prožima Artemideov portfelj.
Mnoge Artemide lampe uspjele su pronaći mjesto u povijesti i sada su izložene u najprestižnijim svjetskim muzejima.
Tizio, Tolomeo, Aggregato i Callimaco samo su neke od svjetiljki koje su revolucionirale dizajn rasvjete u savršenoj ravnoteži s funkcionalnošću i tehničkim inovacijama.
Artemide nije samo rasvjeta za privatne domove, već i za velike, sofisticirane instalacije. Ali također je za velike javne prostore i tvrtke s odgovarajućim zahtjevima i potrebama.
Pažljivim i temeljitim fokusom na nove tehnologije i razvoj materijala te poboljšanja i učinkovitosti u proizvodnji, Artimede konstantno povećava svoju prednost u odnosu na konkurente.
Prava srž suštine dobrog dizajna za unutarnju rasvjetu prožima Artemideov portfelj dobrog dizajna sa svrhom. Tizio, Tolomeo, Aggregato i Callimaco samo su neke od lampi koje su revolucionirale dizajn rasvjete u savršenoj ravnoteži s funkcijom i tehničkim inovacijama. Artemide ne proizvodi samo rasvjetu za privatni dom, jer postoje i velike, sofisticirane instalacije za velike javne prostore i poslovni svijet s pripadajućim zahtjevima i potrebama.
S temeljitim i pažljivim fokusom na novu tehnologiju i razvoj materijala kao i poboljšanja i učinkovitosti unutar proizvodnih procesa, Artemide neprestano povećava svoju prednost u odnosu na konkurente. Nekoliko Artemideovih ikona dizajna izloženo je u većini muzeja moderne umjetnosti i dizajnerskih kolekcija diljem svijeta.
Artemide je danas jedna od vodećih svjetskih tvrtki za rasvjetu s dugom, impresivnom poviješću iza sebe. Dosegnuti onoliko daleko koliko je danas dosegla Artemida ne dolazi samo od sebe. Zahtijeva stalno obnavljanje, puno inovacija, dobro razumijevanje dizajna i estetike i naravno malo sreće. Talijanska tvrtka uvijek se držala svoje ideologije, a ako danas kupite lampu Artemide, dobit ćete iste temeljne vrijednosti vezane uz lampu kao i 1959. godine, kada je tvrtka osnovana.
Dvojica muškaraca po imenu Ernesto Gismodi i Sergio Mazza stajali su iza toga kad je avantura započela. Sa sjedištem u legendarnom dizajnerskom gradu Milanu, Artemide je nastao paralelno s talijanskim dizajnerskim pokretom Memphis Art Movement.
Jedan od osnivača bio je Ernesto Gismodi, koji je imao sveučilišne diplome u Milanu i Rimu iz zrakoplovnog inženjerstva i raketnog inženjerstva. Bio je prije svega inženjer, no poduzetnički san mladom je Gismodiju imao puno. Razmišljao je o osnivanju tvrtke koja proizvodi dijelove projektila - ali na sastanku s drugim osnivačem, arhitektom Sergiom Mazzom, koji je studirao arhitekturu u švicarskom gradu Lausannei i koji je već vodio vlastiti studio, Mazza je sugerirao da ima više smisla da Gismodi dizajnerske lampe.
Već sljedeće godine izašla je prva Artemideova svjetiljka, nazvana Alfa, koju je dizajnirao Sergio Mazza. Gismodiju je od početka bilo važno da proizvodna tehnika bude uključena u dizajn, a njegovo inženjersko iskustvo značilo je da partner može bolje izračunati što je moguće i na taj način dizajnirati autentične, poštene, kvalitetne proizvode po poštenoj cijeni.
Sljedećih nekoliko godina tvrtka nastavlja stvarati lampe i rasti. Godine 1967. Artemide dobiva svoju prvu nagradu, Compasso d'Oro - a 1972. Artemide stvara svjetiljku Tizio, prvu svjetiljku s halogenom žaruljom. Tizio postaje simbol talijanskog dizajna, a neki ističu upravo ovu lampu kao onu koja je Artemide učinila svjetski poznatom.
Danas je jedna od najpoznatijih Artemideovih svjetiljki uvijek lijepa Tolomeo. Arhitektova lampa opisana je kao bezvremenski klasik i uspoređivana je s BIC olovkom, Gibsonovom Les Paul gitarom i Victorinox švicarskim nožem. Lampa je doista jednako lijepa i aktualna danas kao kad je puštena u prodaju prije više od 30 godina. Danas je Tolomeo dostupan kao klasična arhitektonska svjetiljka, zidna svjetiljka, stropna svjetiljka, podna svjetiljka i još mnogo toga - a dostupan je u moru boja.
Godine 1995. Artemide je ponovno dobio nagradu Compasso d'Oro – ovoga puta ne za jednu lampu, već za životno djelo tvrtke.
Rođen: 1958 Poznati radovi: rad s Walkmanom tvrtke Sony, računala tvrtke Apple, visak Eros Louisa Poulsena Obrazovanje: Dizajner
Povijest Rođen u Cardiffu u Walesu, Lovegrove je diplomirao industrijski dizajn na Politehničkom fakultetu u Manchesteru 1980. godine i magistrirao dizajn na Kraljevskom koledžu za umjetnost u Londonu 1983. godine.
Početkom 80-ih radio je kao dizajner za Frog Design u Zapadnoj Njemačkoj na projektima poput walkmana za Sony i računala za Apple.
Kasnije se preselio u Pariz, gdje je bio konzultant Knoll Internationale. Također je pozvan da sudjeluje u atelieru "de Nimes" zajedno s Jeanom Nouvelom i Philippeom Starckom.
Godine 1986. Ross Lovegrove vratio se u London, gdje je završio projekte za npr. Airbus industries, Kartell, ceccotti, Cappellini, Idee, Moroso, Luceplan, driade, Peugeot, Apple, Issey Miyake, Vitra, olympus cameras, yamagiwa company, tag heuer, Hackman, alias, Herman Miller, Japan Airlines i Toyo Ito arhitekti.
Ross Lovegrove nagrađen je mnogim međunarodnim nagradama, a njegovi su radovi objavljeni i izlagani u inozemstvu, uključujući muzej moderne umjetnosti u New Yorku, muzej Guggenheim u New Yorku, centar osi u Japanu, centar Pompidou u Parizu i muzej dizajna u Londonu.
Lovegroveu je u studenom 2005. Time Magazine i CNN dodijelio svjetsku nagradu za tehnologiju.